Albion Travel
Albion Travel Centre eshte agjensia e pare Shqiptaro Britanike themeluar me 30 Tetor 2000 ne Londer dhe i sherben nje numri te madh te bashkeatdhetareve ketu ne Britani qe udhetojne vazhdimisht ne atdhe duke blere biletat prej nesh. Albion Travel Centre eshte agjensia e vetme Shqiptaro Britanike qe promovon edhe marketingun elektronik me bashkeatdhetare ne mbare diasporen qe rezervojne dhe blejne bileta udhetimi edhe me internet online.
http://www.albiontravelcentre.co.uk/al/index.htm

Edialtour Albanian Online Travel Agency
200 hotele nė tė gjthė Shqiperinė Sarande, Durres, Golem, Shengjin, Vlore, ksamil, Dhermi. Llogara, Himare, Tirane, dhe shume sherbime te tjera ne mbare boten e turizmit.
http://www.edialtour.com

Hotel.al - Guidė hotelesh
Guidė hotelesh nė Ballkan, Evropė dhe Botė. Me hotel.al ju do te gjeni mė shumė se 500 hotele nė Ballkan dhe mė gjerė. Informacionet pėr hotelet nė hotel.al janė mė tė fundit!
http://www.hotel.al

Iliria Agentur
Iliria Agentur ofrone sherbime profesionale ne keto fusha: Fluturime, udhetime me autobus, Lundrime me traget, aranzhmane turistike nga bregdeti shqiptar dhe ulqinit, online kredi, ...
http://www.iliria-agentur.com/

Illyrian Airways
Illyrian Airways u themelua ne 2005 si nje kompani e pare qe besonte ne zhvillimin e emigracionit ne Itali te popullsise shqipfolese ne pergjithesi dhe asaj kosovare ne vecanti si dhe ne zgjerimin e mardhenieve me Europen permes Italise. Dhe koha i dha te drejte. Lidhjet permes Italise sa vine dhe rriten, behen me te qendrueshme dhe me cilesore.
http://www.illyrianairways.com

Kosova Airlines
Kosova Airlines ju mundeson rezervimin Online te biletave, paguaj me Visa dhe Matercard.
http://www.kosovaairlines.com

Pushimet.al - Pushime nė Itali, hotele luksoze me ēmime speciale
Ne ju ofrojmė paketat mė tė mira pėr pushimet tuaja tė lumtura. Udhėtime me destinacion Italinė, te drejta ekskluzive nga agjensitė turistike mė prestigjioze Staf profesionist, ēmime konkuruese.
http://www.pushimet.al

The Albania Holidays
Ne ju ofrojmė paketat mė tė mira pėr pushimet tuaja tė lumtura. Udhėtime me destinacion Italinė, te drejta ekskluzive nga agjensitė turistike mė prestigjoze. Staf profesionist, ēmime konkuruese.
http://www.thealbaniaholidays.com

Vas Tour
I pari tour operator shqipetar qe ofron pushime gjate te gjithe kohes se vitit. Vas Tour e mbeshtet punen e tij ne nje staf shume profesional - si dhe me nje eksperience te konsiderueshme ne fushen e sherbimeve.
http://www.vas-tour.com

VAS TOUR OPERATOR
I pari Tour Operator shqipetar qe ofron pushime gjate gjithe vitit. Pushime Verore (charter), Pushime Dimerore, Pushime Kulturore, Pushime Spa. Keto pushime mund te prenotohen online ne faqen tone web www.vas.al
http://www.vas.al