Gjon Ukaj
Në Kosovë si fëmijë jam aktivizuar në Grupin e muzikës familjar Vëllezrit Ukaj (Augustin Ukaj). Pas ardhjes ne gjermani fillova te merrem me muzike popullore. Une marrr pjese ne koncerte, diskoteka, dasma dhe bankete qe mbahen me yjet e estrades shqiptare si këngatar dhe instrumentalist i dalluar. Pra ketu gjindet adresa e pare qe duhet te lajmeroheni ne raste argetuese qe u permenden me larte.
http://www.gjon-ukaj.com

Greta Koçi
Ueb faqja zyrtare e këngëtares Greta Koçi.
http://www.gretakoci.com

Grupi Muzikor Harmonia
Grupi muzikore Harmonia - Prishtine.
http://www.grupi-harmonia.com

Hekuran Krasniqi
Web faqja zyrtare e këngëtarit Hekuran Krasniqi.
http://www.hekurani.com

Jonida Maliqi
Ueb faqja zyrtare e këngëtares Jonida Maliqi
http://www.jonidamaliqi.com

Maya Alickaj - Faqja Zyrtare e kengetares se mirenjohur
Faqja zyrtare e kengetares se mirenjohur Maya Alickaj. Ketu do te gjeni Videoklipe, muzike / kenget me te reja nga Maya Alickaj, fotografi, koncerte, intervista me Maya Alickaj si dhe shume informacione te tjera.
http://www.mayaalickaj.com

Parashqevi Simaku
Faqja zyrtare e këngëtares Parashqevi Simaku. Këtu do të mund te lexoni te rejat, te dëgjoni këngë, etj.
http://www.simaku.com

Pirro Çako
Pirro Çako lindi në Tiranë në një familje artistësh. Të dy prindërit e tij ishin këngëtarë, Gaqo dhe Luiza Çako, njëri tenor dhe tjetra soprano. Ambjenti artistik familjar krioji traditën që ndoqi më pas dhe Pirro... Por ai kish vendosur ndryshe, ëndrra e tij ish të bëhej kompozitor e të shkruante muzikë për të prekur zemrat e mijëra njerëzve, ti bënte ata të gjenin në këtë muzikë një ngjarje apo episod të jetës.
http://www.pirrocako.com

Redon Makashi
Faqja zyrtare e këngëtarit Redon Makashi, këngët, tekstet, foto, intervista etj.
http://www.redonmakashi.com

Retrovizorja
Retrovizorja lindi gjatë dimnit t’vitit 2002 kur ne vEndosëm të inqizojmë albumin e parë - ‘Polaroid’. Atëherë ne u përkushTuam ta ndajmë muzikën tonë me të tjerët.
http://www.retrovizorja.com

Shko tek faqja: 1 2 3