Gjon Ukaj
Nė Kosovė si fėmijė jam aktivizuar nė Grupin e muzikės familjar Vėllezrit Ukaj (Augustin Ukaj). Pas ardhjes ne gjermani fillova te merrem me muzike popullore. Une marrr pjese ne koncerte, diskoteka, dasma dhe bankete qe mbahen me yjet e estrades shqiptare si kėngatar dhe instrumentalist i dalluar. Pra ketu gjindet adresa e pare qe duhet te lajmeroheni ne raste argetuese qe u permenden me larte.
http://www.gjon-ukaj.com

Greta Koēi
Ueb faqja zyrtare e kėngėtares Greta Koēi.
http://www.gretakoci.com

Grupi Muzikor Harmonia
Grupi muzikore Harmonia - Prishtine.
http://www.grupi-harmonia.com

Hekuran Krasniqi
Web faqja zyrtare e kėngėtarit Hekuran Krasniqi.
http://www.hekurani.com

Jonida Maliqi
Ueb faqja zyrtare e kėngėtares Jonida Maliqi
http://www.jonidamaliqi.com

Maya Alickaj - Faqja Zyrtare e kengetares se mirenjohur
Faqja zyrtare e kengetares se mirenjohur Maya Alickaj. Ketu do te gjeni Videoklipe, muzike / kenget me te reja nga Maya Alickaj, fotografi, koncerte, intervista me Maya Alickaj si dhe shume informacione te tjera.
http://www.mayaalickaj.com

Parashqevi Simaku
Faqja zyrtare e kėngėtares Parashqevi Simaku. Kėtu do tė mund te lexoni te rejat, te dėgjoni kėngė, etj.
http://www.simaku.com

Pirro Ēako
Pirro Ēako lindi nė Tiranė nė njė familje artistėsh. Tė dy prindėrit e tij ishin kėngėtarė, Gaqo dhe Luiza Ēako, njėri tenor dhe tjetra soprano. Ambjenti artistik familjar krioji traditėn qė ndoqi mė pas dhe Pirro... Por ai kish vendosur ndryshe, ėndrra e tij ish tė bėhej kompozitor e tė shkruante muzikė pėr tė prekur zemrat e mijėra njerėzve, ti bėnte ata tė gjenin nė kėtė muzikė njė ngjarje apo episod tė jetės.
http://www.pirrocako.com

Redon Makashi
Faqja zyrtare e kėngėtarit Redon Makashi, kėngėt, tekstet, foto, intervista etj.
http://www.redonmakashi.com

Retrovizorja
Retrovizorja lindi gjatė dimnit t’vitit 2002 kur ne vEndosėm tė inqizojmė albumin e parė - ‘Polaroid’. Atėherė ne u pėrkushTuam ta ndajmė muzikėn tonė me tė tjerėt.
http://www.retrovizorja.com

Shko tek faqja: 1 2 3