D3 mobile
D3 mobile - Dukagjini Group Member.
http://www.d3-mobile.com

Dimal Telecom
Telefoni Fikse, Internet Service Provider, Kurse Profesionale, VoIP, Videotelefoni, Videophone, Softphone, USB Phone, SIP Hub, Call Center, etj.
http://www.dimal.al

Eagle Mobile
Eagle Mobile ėshtė operatori mė i ri i telefonisė celulare qė ėshtė futur nė tregun shqiptar tė telekomunikacionit. Me nėnshkrimin e kontratės sė privatizimit midis qeverisė shqiptare dhe konsorciumit turk tė pėrbėrė nga Grupi Ēalik dhe Telekomi Turk, konsumatori shqiptar do tė pėrfitoje cilėsi te larta shėrbimi tė besueshėm, teknologjinė mė tė fundit dhe oferta fantastike!
http://www.eaglemobile.al

IPKO
IPKO ėshtė kompania kryesore kosovare pėr teknologji tė informacionit dhe komunikimeve nė vend. E themeluar nė vitin 1999, IPKO ėshtė zhvilluar suksesshėm – nga ofruesi i parė i internetit nė mbarė Kosovėn – nė njė ndėrmarrje moderne, qė ofron diapazon tė plotė tė shėrbimeve dhe pėrmbajtjes sė integruar nė komunikime mobile, telefoni fikse, internet dhe media.
http://www.ipko.com

T-Mobile Maqedoni
Mirė se erdhėt nė botėn e mundėsive tė reja Mirė se erdhėt nė botėn e T-Mobile, njėri nga operatorėt celular (mobil) udhėheqės botėror. Tani edhe ju do tė ndani shėrbimet e njejta novative tė cilat tanimė i shfrytėzojnė mė shumė se 103 milionė shfrytėzues nė botė. T-Mobile i ndjek nevojat e njerėzve nė lėvizje ēdokund nė botė dhe ky emėr gjithkund paraqet garancė pėr cilėsi dhe besueshmėrisė.
http://www.t-mobile.com.mk

Telekomi i Kosovės
Telekomi i Kosovės ėshtė operator publik i licencuar dhe ofruesi i parė i shėrbimeve tė telefonisė fikse nė teritorin e Kosovės. Telekomi i Kosovės ėshtė poashtu ofruesi i vetėm publik i licencuar i cili ofron shėrbime tė internetit si: ADSL, Dial UP, VPN, xDSL (HDSL,SDSL,SHDSL).
http://www.telekomi.net

Vala
Operatori mobil Vala (ish- Vala 900) operon nė Kosovė qė prej vitit 2000. Qė prej atėherė Vala ka kaluar nė faza tė ndryshme tė zhvillimit; pėrmes rritjes sė kapaciteteve, shtimit tė numrit tė konsumatorėve, ofrimit tė vazhdueshėm tė shėrbimeve, uljen e ėmimeve pėr shėrbimet e ofruara.
http://www.valamobile.com

VIP - Mobilcom Austria Group
Vip ėshtė operator celular privat nė Maqedoni, anėtar i mobilkom austria group, qė numėron mė shumė se 16.5 milion shfrytėzues tė kėnaqur nė shtatė vende tė rajonit. E njohur si lider nė inovacion, me zhvillimin e teknologjive dhe shėrbimeve tė reja tė cilat janė vendosur pėr herė tė pare nė tregjet ku janė tė pranishėm.
http://www.vip.com.mk/index.php?lang=al&

Vodafone Albania
Vodafone ėshtė kompania me rrjetin mė tė madh tė telefonisė celulare nė botė. Kjo kompani ka njė shpėrndarje tė rrjetit tė saj nė 27 vende tė botės dhe shtrihet nė tė 5 kontinentet. Vodafone ka filluar aktiviteti e saj nė vitin 1982. Nė 31 Mars 2005 Vodafone ka 154.8 milion klientė nė mbarė botėn. Me zgjerimin e tregut Vodafone arrin tė jetė kompania mė e madhe nė Europe, dhe renditet ndėr dhjetė nga kompanitė mė tė mėdha tė botės.
http://www.vodafone.al