AS-COM Security
AS-COM Security ėshtė sektori i sigurimit i AS-COM Group. Ne merremi me furnizimin dhe instalimin e sistemeve te sigurimit me CCTV (kamera), sistemeve kundėr zjarrit, sistemeve kundėr vjedhjes, access control, detektor dore, etj.
http://www.ascom-group.com

DAXA electronic
DAXA electronic ėshtė njėra nga kompanitė mė tė suksesshme kosovare nė lėmine e Teknologjisė Informative dhe Pajisjeve Elektronike, e bazuar nė eksperiencėn mė se 15 vjeēare tė stafit udhėheqės. Ēelėsi i suksesit tė kompanisė sonė ėshtė kombinimi i suksesshėm i pėrvojės,shėrbimeve tė mira dhe kualitetit tė produkteve, me ēka DAXA electronic ka bėrė emėr.
http://www.daxaelectronic.com

INET
Shitje dhe instalim e sistemeve tė sigurimit - alarme tė vjedhjes dhe tė zjarrit, videovėzhgim me kamera/CCTV, kontrollė e qasjes, video/interfoni, alarme tė artikujve - kundėr vjedhjes nė dyqan etj. Sisteme pėr fikje automatike tė zjarrit me gas. Instalime tė rrjeteve kompjuterike dhe telefonike. Centrale telefonike VoIP. Shitje dhe instalim i komponenteve pėr automatikė industriale tė prodhuesit japonez OMRON.
http://www.inetkosova.com

Komtel Project Engineering
Komtel Project Engineering ėshtė lider nė Kosovė nė lėminė e Teknologjisė Informative dhe Komunikimeve si dhe nė atė te Inxhinierisė Elektrike dhe Automatikės.
http://www.komtelpe.com

Professional Alarm
Instalime dhe mirėmbajtje tė sistemeve pėr siguri elektronike: PAISJE VĖZHGIMI ME KAMERA (JVC,VIVOTEK, HISHARP, EVERFOCUS) ALARME KUNDER THYERJE/VJEDHJES ( SATEL,PARADOX) KONTROLLI I QASJES DHE EVIDENTIMI I ORARIT TĖ PUNĖS ( PAXTON, CDVI) DETEKTIM ZJARRI - TYMI (HOCHIKI, KENTEC, VRC, ARGUS VEGA) DETEKTIM I UJIT DHE GASIT ( VIMPEX, SD3) SHUARJE AUTOMATIKE E ZJARRIT ME GAS, UJĖ DHE AEROSOL ( MINIMAX, DSPA) RADIOKOMUNIKIM (KENWOOD) INTERFONI & VIDEOFONI ( COMMAX, SAMSUNG ) LAURA (BARRIERA PER PARK)
http://www.professionalalarm.eu

The Future Electronics
Elektronik provider. Pervec Kompjuterave, Aksesoreve te tyre, Telefonise Fikse e Celulare, pajisjeve te Vezhgimit e Sigurise, Auto-HiFi ne jemi gjithashtu te specializuar ne Pajisjet e Skenave dhe Diskove, perfshi ketu Audio, Ndriqim, Dekor, Skena te kompletuara etj.
http://www.future-electronics.net

TREO Electronics
TREO Electronics: Shitje - Instalim - Mirėmbajtje ( Sisteme tė Videovėzhgimit me kamera tė Sigurisė , Alarme kundėr Vjedhjes - Thyrjes , Alarme pėr lajmėrimin e Tymit dhe Gas’it ,Shuarja e Zjarrit me Ujė dhe Aerosol , Kontrola e Qasjes , Evidentimi i Orarit tė punės ).
http://www.treoelectronics.net

W.D.G. Security
W.D.G. Security ėshtė kompania e parė private nė Kosovė, nė lėmine e shėrbimit tė sigurimit fizik, teknik dhe elektronikė.
http://www.wdgsecurity.com

WEST ALARM
West Alarm (Prizren) ofrojme shitje dhe sherbime te sistemeve te sigurimit...projektime, instalime, montime dhe mirembajtje te sistemeve te sigurimit. Jemi distributor te autorizuar te firmave Paradox, Avtech dhe Samsung. Ofrojme keto sisteme: Sisteme per mbikqyrje me videokamera (CCTV) Sisteme alarmuese kunder vjedhjes dhe thyerjes Sisteme per lajmerimin e hershem te tymit dhe te zjarrit Sisteme te interfonise Sisteme te videofonise Sisteme te kontrollit te qasjes (access control)
http://www.westalarm.net