ALBGOLEM
Kompleksi albgolem ne plazhin e Golemit ambjente komode, pishine, palester, qender shendetesore, restorant, piceri, parking etj
http://www.albgolem.com

Castle Park
Plot hijeshi Castle Park gjendet i vetem maje nje kodre, mes nje pylli plot secrete dhe natyre te virgjer me veshtrim nga gjigandi mali i Tomorrit dhe nga Berati me nje histori 2400 vjecare. Keshtjelle si te gjitha keshtjellat me legjenden e saj, ka mikpritue personalitete me fame boterore. Duke kaluar ketu le te mbetet e bukura duke percjelle me te bukuren…
http://www.castle-park.com

Edialtour Albanian Online Travel Agency
200 hotele në të gjthë Shqiperinë Sarande, Durres, Golem, Shengjin, Vlore, ksamil, Dhermi. Llogara, Himare, Tirane, dhe shume sherbime te tjera ne mbare boten e turizmit.
http://www.edialtour.com

Hotel Ermiri Palace
Hotel "Ermiri Palace" eshte nje kompleks turistik luksoz buze detit Adriatik, ne plazhin e mrekullueshem te Shengjinit. 50m nga bregu, ju mund te shijoni magjine e perendimit nga dhoma juaj.
http://www.ermiripalace.com

Hotel.al - Guidë hotelesh
Guidë hotelesh në Ballkan, Evropë dhe Botë. Me hotel.al ju do te gjeni më shumë se 500 hotele në Ballkan dhe më gjerë. Informacionet për hotelet në hotel.al janë më të fundit!
http://www.hotel.al

Rudi Boge Alpin Resorts
Shtëpizat janë me kapacitet 5+1 persona. Dhoma e ditës me kuzhinë të kompletuar, dy dhoma të fjetjes. Njera dhomë ka tre shtretër tek dhe tjetra një shtrat dyshe. Ngrohja bëhet me dru, secila shtëpi ka TV dhe banjo. Shtëpizat janë prej druri dhe paraqesin një kënaqësi të veçantë për vizitorët si nga brenda ashtu edhe nga jashtë.
http://www.rudiboge.com

Velipoja - Guida e plazhit te mrekullueshem te Velipojes, Shkoder, Albania
Guida e plazhit te mrekullueshem te bregedetit te Adriatikut, Velipojes. Hotele, Restorante, Kabina/Garsoniere, Bar/Kafe, Pube/Disko dhe sherbime te ndryshme qe ofron ky amngjet teper mahnites. Hija e pishave, rera magjike me jodin karakteristik, freskia perrallore dhe uji tejet i paster, do i bejne pushimet tuaja te paharruara .... Guida ju mirpret te zgjidhni ....
http://www.velipojaguide.com

Villa Golden sun ULQIN
Villa ¨Golden Sun ¨ gjendet në Ulqin, më saktësisht në Pinjesh. Villa ka 9 apartamente luksoze ku 5 nga ta janë me pamje nga deti. Të gjitha apartamentet kanë banjo, kondicioner dhe kuzhinë. Gjendemi 300 metra nga bregdeti, 200 metra nga përmendorja, afer Minimarketit Auschan. Villa është 1 km larg stacionit të autobusëve, 80 km larg aeroportit të Podgoricës dhe 90 km nga ai i Tivatit. Ju mirëpresim!!!
http://www.goldensun-ul.com

Villa Lika
Korporata Lika Trans posedon poashtu edhe nje kompleks apartamentesh e cila është në ndërtim e sipër, gjindet pran hotel Galeb-it në Ulqin e cila do të hyjë në funksion prej sezonit të ardhshëm pra 2008.
http://www.likatrans.com/?page=1,13,5

Villa Marigona
Villa Marigona posedon 20 dhoma pushimi, një restorant për klienta dhe poashtu një restorant dhe sallon enkas për dasma me kapacitet deri më 600 veta.
http://www.likatrans.com/?page=1,13,6