BRUNES
BRUNES ka siguruar cilėsi tė lartė, bukuri dhe materiale funksionale ndėrtimi nė Shqipėri qė nga viti 1994. Qė nga nismat tona tė vogla, me njė mjedis tė vogėl nė Vlorė, ne jemi rritur nė njė ndėr kompanitė mė tė mėdha tė materialeve tė ndėrtimit nė Shqipėri me tre magazina tė mėdha dhe kemi zėnė 25% tė tregut tė pllakave nė Shqipėri.
http://www.brunes-al.com

FORTESA - Miku i banjos tuaj
FORTESA afron keta artikuj: - Te gjithe artikujt e nevojshem per kompletimin e banjove, - Pllaka per ambiente te mbrendshme dhe te jashtme te qeramikes, porcelanit, granitit etj, nga prodhues eminent nga Spanja, Italia dhe nga Azia e larget. - Komplet sanitari per banjo, Dush kabina te thjeshta e deri te ato me Masazh dhe Suana, Vaska te ndryshme, me masazh dhe eksluzive me TV dhe radio, Wc guaca dhe Lavamane, Mobile per banjo, rubineta etj.
http://www.fortesa.net

JYSK
Shtrat, Banjo, Shtepi dhe Kopsht.
http://www.scan-color.com

KERASAN
Veprimtaria jonė me lėminė e sanitarisė ka filluar qysh nė vitin 1994. Tė gjitha aktivitetet tona janė realizuar nėn emrin SIGMA. Nė vitin 1999 me kapacitete tė shtuara dhe me njė staf mė tė madh kemi vazhduar aktivitetin tonė me emrin e ri, KERASAN, qė qėndron pėr keramikė dhe sanitari.
http://www.kerasan.net

LESNA
Ofertat e produkteve nga Lesna pėrmes prodhimit dhe tregtisė, pėrfshijnė kėto prodhime, por nuk janė tė limituara: dyer dhe dritare ė tė plastikės dhe tė drurit, xhamin termopan, dyer tė hyrjes prej druri dhe plastikės, dyer tė blinduara, dyer tė garazhave, shkallė tavani prej druri, rolete tė brendshme dhe tė jashtme pėr dritare, mekanizma tė ndryshėm, pajisje shtėpiake, mobile, komponentet e brendshme, komplet orenditė pėr kuzhinė, materiale pėr ndėrtim dhe material izolues, laminat, parket,llajsne etj. prodhime dhe materiale sanitare duke pėrfshirė pllakat e qeramikės. konstruktim dhe ndėrtim, dizajne enteriere dhe eksteriere dhe materiale tjera.
http://www.lesna.net