ABC Engineering
Mobilie kualitative Sllovene dhe Italiane. Dyer dhe dritare Sllovene, parket klasik, llamel parket dhe laminat, etj. Tek ne cdo gjė ėshtė kualitative.
http://www.abc-kos.com

ANB Baliu
ANB Baliu ėshtė njė kompani private qė ju ofon klientėve pajisje shtėpiake nga druri duke filluar nga kuzhinat komplete sipas porosisė, shkallėve klasike dhe ovale (rrethore), parketit dhe mobilieve tė ndryshme. Prodhimet tona veēohen pėr kualitetin e tyre me lėndėn e parė tė importuar nga vendet perendimore (Gjermani dhe Zvicėr), si dhe pėr funksionalitetin e tyre.
http://www.anb-baliu.com

Bini Company
Bini Company me traditė shumė vjecare ėshtė njė ndėr prodhuesit mė tė njohur tė dyereve dhe tė dritareve nga druri nė Kosovė.
http://www.bini-ks.com

BRUNES
BRUNES ka siguruar cilėsi tė lartė, bukuri dhe materiale funksionale ndėrtimi nė Shqipėri qė nga viti 1994. Qė nga nismat tona tė vogla, me njė mjedis tė vogėl nė Vlorė, ne jemi rritur nė njė ndėr kompanitė mė tė mėdha tė materialeve tė ndėrtimit nė Shqipėri me tre magazina tė mėdha dhe kemi zėnė 25% tė tregut tė pllakave nė Shqipėri.
http://www.brunes-al.com

Dardania Model
Prodhojmė dyer tė tė gjitha modeleve dhe dritareve sipas modeleve Sllovene me xhama termopan dhe me kapak.
http://www.dardaniamodel.com

EAGLE
EAGLE eshte nje firme greke qe prodhon mobilje dhe konkuron ne treg qe prej vitit 1993 me qender ne Korce , Shqiperi. Duke ditur nevojat e klientit bashkekohor ofrojme produkte me stil te vecante qe i pergjigjen plotesisht kerkesave te tij. Ne gamen e madhe te proukteve perfshihen mobilje per shtepi , kuzhina dhe hotele.
http://www.eagle.com.gr/root.sq.aspx

Fabrika e Mobileve "ALBANIKU"
Fabrika e Mobileve "ALBANIKU" gjindet ne PEJE perkasisht Vitomirice . Fabrika eshte si vazhdimsi e firmes "DRURI IMPEX" e themeluar ne vitet e 90-ta me te njejten veprimtari. Dita dites jemi me modern dhe kemi filluar me prodhimin e Dhomave te Fjetjes , Regallave , Paradhomave , Vitrinave , Komodave , e Tavolinave te ndryshme.
http://www.albaniku-ks.com

Fabrika e Mobileve Albed
Fabrika e Mobilieve ALBED nga Vushtria mirret me prodhimin e mobilieve qė nga viti 1994. Prodhimet tona dėshmojnė vetė mbi eksperiencen qe kemi arritur gjatė kėtyre viteve. Fabrika jonė posedon dizajner profesionist qė bėjnė dizajnimin dhe testimin e produkteve tona.
http://www.albed-ks.net

Fabrika e Mobilieve ALBED
Fabrika e Mobilieve ALBED nga Vushtria mirret me prodhimin e mobilieve qė nga viti 1994. Prodhimet tona dėshmojnė vetė mbi eksperiencen qe kemi arritur gjatė kėtyre viteve. Fabrika jonė posedon dizajner profesionist qė bėjnė dizajnimin dhe testimin e produkteve tona.
http://www.albed-ks.com

Galanteria
Galanteria ėshtė ndėrmarrje private e cila prin nė prodhimtarinė e drurit nė tregun e Kosovės. Modelet tona tė reja, sė bashku me punėn profesionale dhe kualitetin e lartė tė prodhimit, shpejtojnė ritmin e zhvillimit tė industrisė sonė. Galanteria ofron prodhime pėr zyre, shkolla, hotele si dhe prodhime sipas kėrkesave tė konsumatorit pėr nevoja specifike tė tij.
http://www.galanteria-ks.com

Shko tek faqja: 1 2