ANB Baliu
ANB Baliu ėshtė njė kompani private qė ju ofon klientėve pajisje shtėpiake nga druri duke filluar nga kuzhinat komplete sipas porosisė, shkallėve klasike dhe ovale (rrethore), parketit dhe mobilieve tė ndryshme. Prodhimet tona veēohen pėr kualitetin e tyre me lėndėn e parė tė importuar nga vendet perendimore (Gjermani dhe Zvicėr), si dhe pėr funksionalitetin e tyre.
http://www.anb-baliu.com

Dardania Model
Prodhojmė dyer tė tė gjitha modeleve dhe dritareve sipas modeleve Sllovene me xhama termopan dhe me kapak.
http://www.dardaniamodel.com

DPZ Beha-N
Njoftojmė se jemi prodhues te vozeve (fuqive) te drurit per deponimin dhe ruajtjen e veres dhe rakise. Vozet jane nga druri i Bungut dhe jane me madhesi (vellime) prej 10 20 30 50 100 200 300 dhe 500 litrash. Andaj urdheroni Ju mirepresim.
http://www.beha-n.com

EUROPARKET
EUROPARKET - kompani me pervoj shum vjecare ne lemin e prodhimit dhe montimit kualitativ. Posedon nje staf mjafte profesional dhe nje vizion per te ardhmen. Ofrojme parket me standartet te larta dhe me kualitet.
http://www.euro-parket.com

Fabrika e Mobileve "ALBANIKU"
Fabrika e Mobileve "ALBANIKU" gjindet ne PEJE perkasisht Vitomirice . Fabrika eshte si vazhdimsi e firmes "DRURI IMPEX" e themeluar ne vitet e 90-ta me te njejten veprimtari. Dita dites jemi me modern dhe kemi filluar me prodhimin e Dhomave te Fjetjes , Regallave , Paradhomave , Vitrinave , Komodave , e Tavolinave te ndryshme.
http://www.albaniku-ks.com

Galanteria
Galanteria ėshtė ndėrmarrje private e cila prin nė prodhimtarinė e drurit nė tregun e Kosovės. Modelet tona tė reja, sė bashku me punėn profesionale dhe kualitetin e lartė tė prodhimit, shpejtojnė ritmin e zhvillimit tė industrisė sonė. Galanteria ofron prodhime pėr zyre, shkolla, hotele si dhe prodhime sipas kėrkesave tė konsumatorit pėr nevoja specifike tė tij.
http://www.galanteria-ks.com

Gateri
Prodhojme dyer, dritare, shkalle me parmake, veshje te shkalleve te betonit me dru, konstruksione te shkalleve te drurit, banaqe per kafeteri, hydbe te xhamaiave, tavolina, komodina, dhoma pritje, dhoma gjumi, kuzhina, paradhoma, veranda etj. me cilesi te larte nga keto lloje te drurit: bungu, qarri, molika, ahu, bredhi, pisha, arra, qershia, blini etj. Punojme dyer te oborrit ( kapixhik).
http://www.gateri-ks.com

Ukaj Company
Tani pėr tani ndėrmarrja pėr pėrpunimin e drurit UKAJ ėshtė mė e fuqishmja nė tregun shqiptar, dhe me njė eksperiencė shumėvjeqare dhe traditė pėr pėrpunimin e drurit tė ahut dhe bungut. Me punėn tonė ju sjellim cilėsi mė tė larta, bukuri nė shtėpinė tuaj dhe siguri tė garantuar.
http://www.ukaj.com

World of Furniture
E themeluar ne vitin 1995, World of Furniture ka arritur te jete sot nje kompani e re dhe dinamike, gjithmone e gatshme te interpretoje tendencat e fundit ne tregun e mobiljeve, te shprehura ne termat e produktit dhe sherbimit. Firma mbeshtet filozofine ne modelin e njohur “orientuar tek sherbimi”. Ajo ka ndertuar nje sistem kuptimplote kompani-produkt-shperndarje, e gatshme te plotesoje kerkesat estetike dhe funksionale te ēdo klienti ne menyre individuale.
http://www.mobilje.net