Bar Restorant IDROMENO
Bar Restorant IDROMENO - Shkoder - Albania.
http://www.idromeno.com

Bar Restorant Piceri
Mire se vini ne restorantin me luksoz dhe tradicional ne shkoder. I vendosur ne bregun e lumit te Bunes, ai shquhet per freskin e ajrit, pamjen madheshtore qe ka, gatimin tradicional dhe mesdhetar si dhe per kantinen e pijeve me te mira ... Jeni te mirpritur ne cdo moment ....
http://www.buna-park.com/

Bar-Restaurant Damastion
Ambient ekskuziv , ambient relaksues i ngrohtë dhe familijar. Gërshetimi i klasikes dhe modrnes. Një vend special për ata që e ndjejnë vetën të tillë. Do të kënaqeni me shijen e specialiteteve tona. Si ato tradicionale por edhe ato internacionale.
http://www.damastion.ch

Colosseo Hotel
Sic e sygjeron dhe vete emri, ky hotel eshte ndertuar duke marre shkas nga nje prej mrekullive te arkitektures antike. Hotel Colosseo ofron nje kombinim te shkelqyer te standarteve te larta, te pozites strategjike ne qender te qytetit dhe te mikpritjes tradicionale shqiptare. Eshte nje nder hotelet e licensuar nga Ministria e Turizmit duke perfshire edhe titullin zyrtar te hotelit me 3 yje. Ai ofron te gjitha kushtet moderne te nje hoteli 3 yjesh, nje atmosphere te qete per nje relaksim total si dhe nje ushqim dhe sherbim te shkelqyer. Stafi i hotelit pervecse ne Shqip mund te komunikoje edhe ne Italisht dhe Anglisht
http://www.colosseohotel.com

Hotel Baci
Hotel Baci është hotel luksoz i cili gjendet në Prishtinë. Është i ndërtuar në vitin 2000, ka dy kate, me gjithsejt 17 dhoma dhe 5 apartmane. Hoteli ofron shërbime profesionale për të gjithë mysafirët, dhoma luksoze dhe ushqim të shijshëm.
http://www.bacicompany.com/hotel.html

Hotel MEDITERAN RESORT
Hotel MEDITERAN RESORT ju ofron mysafirëve tanë dhoma të renovuara , një ndërtesë të madhe të Recepcionit me mjedise për bankete për 300 persona, një restaurant të stilit familjar, barin me tarracë, TV sallën dhe surpriza tjera, të cilat i kemi përgatitur për ju, për t’a bërë qëndrimin tuaj këtu sa më të ngrohtë dhe sa më të këndshëm.
http://www.hotel-mediteran.com

Hotel Trofta
Në kuadër të shërbimeve hoteliere përfshihet hoteli i cili ka një kuzhinë mjaft të pasur për përgatitjen e ushqimit, banakun, separenë, tarasën , recepsionin si dhe 7 dhoma për mysafirë brenda hotelit . Ne kompleksin hotelier gjinden edhe 6 bungallova me 12 dhoma per mysafirë që janë të ndërtuara buzë liqeve me peshq dhe paraqesin nje atraksion për vizitorë. Ne kete hotel mund te organizohen edhe mbledhje, seminare, konferenca etj
http://www.trofta.com/hoteli.htm

Hotel XHEKO IMPERIAL
Xheko Imperial, ngjitet në gamën me të lartë. Me një kombinim të rafinuar të luksit dhe tradicionit, Xheko Imperial i ofron klientelës së saj një konfort të veqantë. 48 dhoma dhe 15 suitat madhështore e bëjnë Xheko Imperial unik. Xheko Imperial ju ofron një bar elegant, një restorant të mrekullueshëm, një shërbim të shkelqyer, e gjitha kjo e shoqëruar me një luks imperial.
http://www.xheko-imperial.com

Pastiçeri Delikatesë
"Pastiçeri Delikatesë" dhe stafi i saj kanë një eksperiencë 19 vjeçare në profesionin e guzhinës.
http://www.pasticeridelikatese.com

Restoran & Bar Rrotullues Semitronix
Mire se erdhet ne restoranin rrotullues panoramik, vetmi i këtij lloji në Kosovë i cili ëstë atraksion i vërtetë arkitektural. Restorani është i punuar me kujdes të veçantë dhe për shije të veçantë ajo ofron mundësinë e relaksimit dhe sodisjes me bukuritë e qytetit dhe bjeshkëve rreth Pejës. Sherbimi eshte cilesor dhe gjithmon ne gatishmeri per ti sherbyer mysafirit.
http://www.semitronix-group.com/rest/restorani.htm