Faqe te Verdha te Kosoves
Faqe te Verdha te Kosovės ju mundėson tė kėrkoni shpejtė dhe lehtė informacione pėr mė shumė se 2,500 biznese, firma, organizata, ndėrmarrje dhe institucione tė ndryshme, tė kategorizuara nė mė shumė se 300 kategori. Gjithashtu ju mundėsohet qe tė kėrkoni shpallje dhe njoftime te ndryshme si: oferta pune, ankande publike, tendera dhe prokurime, konkurse, shitblerje, etj.
http://www.faqeteverdha.biz

Keshilla
Kėshilla praktike nga lėmi tė ndryshme tė jetės! Lexoni dhe mėsoni mė shumė se si tė kujdeseni pėr vetėn tuaj.
http://www.keshilla.net

Kodet postare tė Kosovės
Kodet postare te regjioneve dhe qyteteve tė Kosovės.
http://www.faqeteverdha.biz/yell/kodet/

Kuriozitete
Kuriozitete, ngjarje interesante dhe ndodhi tė pazakonshme.
http://www.kuriozitete.net

RuajFaqet.com
RuajFaqet ju mundėson tė ruani faqet dhe lidhjet tua tė preferuara nė internet dhe tė ndani ato mė tė gjithė vizitorėt e tjerė tė faqes ose tė krijoni njė listė private mė faqet dhe lidhjet interesante qė gjeni nė internet dhe kėsaj liste t’i qaseni nė ēdo kohė dhe nga ēdo vend, thjesht duke u kyēur nė llogarinė tuaj.
http://www.ruajfaqet.com

Udhėrrėfyes Pėr Studime Nė Gjermani
Guida Studime nė Gjermani ju informon saktė pėr procedurat e aplikimit si dhe pėr jetėn studentore nė Gjermani. Gjermania u ofron shancė pėr njė edukim tė denjė nė shumė fusha akademike si dhe njė eksperiencė tė paharrueshme gjatė kohės sė studimit.
http://www.studime-ne-gjermani.org/