WikiBooks - Biblioteka nė shqip
Mirėsevini tek WikiBooks, njė projekt vullnetar i pėrbashkėt pėr tė krijuar njė bibliotekė tė lirė shumėgjuhėshe. WikiBooks ėshtė shoqėruesi i enciklopedisė sė lirė Wikipedia. Biblioteka nė shqip sapo ėshtė filluar dhe tani pėr tani ka vetėm disa libra me gjithsej 1.825 faqe, ne ju inkurajojmė tė krijoni sa mė shumė libra tė rinj.
http://sq.wikibooks.org