ALBIC - Albanian Business Information Center
Qendra e Informacionit e Biznesit Shqiptar eshte portali informativ per te gjithe infromacionin qe i duhet biznesit shqiptar. Me mijra faqe informative, manuale, guida online dhe materiale te tjera jane vene ne sherbim te informimit te biznesit shqiptar.
http://www.albic.net

Faqe te Verdha te Kosoves
Faqe te Verdha te Kosovės ju mundėson tė kėrkoni shpejtė dhe lehtė informacione pėr mė shumė se 2,500 biznese, firma, organizata, ndėrmarrje dhe institucione tė ndryshme, tė kategorizuara nė mė shumė se 300 kategori. Gjithashtu ju mundėsohet qe tė kėrkoni shpallje dhe njoftime te ndryshme si: oferta pune, ankande publike, tendera dhe prokurime, konkurse, shitblerje, etj.
http://www.faqeteverdha.biz

Fletet e Verdha online
Fletet e Verdha | 30.000 Kompani dhe firma Shqiptare ne Fletet e Verdha online, si dhe 220.000 numra telefonike ne Fletet e Bardha.
http://www.fleteteverdha.com

Information Center Kosova
Qendra e parė dhe e vetme Informative e cila bėnė shpėrndarjen e informatave pėr tė gjitha Bizneset dhe Vepimtaritė e ndryshme nė Kosovė. Qėllimi i Kompanisė ėshtė krijimi i njė ure lidhėse nė mes tė klientėve dhe Bizneseve nė Kosovė.
http://www.informatat.com

Numra telefoni me rendėsi sipas qyteteve
Numra telefoni me rendėsi sipas qyteteve
http://www.kosova-yp.com/numra/