Thesari.com
Faqja me e bukur shqiptare me lajmet e fundit, muzik mp3, video shqip, filma shqip, radio shqiptare, TV shqip, horoskopi, lojra, revista, programe dhe shume gjera te tjera.
http://www.thesari.com

Wikiquote - Pėrmbledhje e lirė e Citateve
Mirėsevini tek Wikiquote, njė projekt vullnetar i pėrbashkėt pėr tė krijuar njė pėrmbledhje citatesh tė lirė. Wikiquote ėshtė shoqėrues i projekteve tė tjera tė Wikimedias si Wikipedia (enciklopedia) dhe Wiktionary (fjalori). Wikiquote nė shqip sapo ka filluar dhe tani pėr tani ka vetėm 101 faqe me citate dhe ju inkurajojmė tė krijoni mė shumė.
http://sq.wikiquote.org