2A-L
Kompania 2A-L ėshtė themeluar nė vitin 2001, si njė prej aktorėve kryesore nė Shqipėri nė fushėn e projektimit, rikonstruktimit,2a-l-kompleksi-grand-2.jpg ndėrtimit dhe zbatimit tė projekteve nė ndėrtim, me njė rreze tė gjerė veprimi, pėrshtatur nevojave nė zhvillim tė vendit dhe kėrkesave respektive pėr cilėsi e arkitekturė urbane.
http://www.2a-l.com

Chelsea Point Development
Chelsea Point Development ėshtė Kompani ndėrtimore Britaneze e cila ėshtė konstituar me qėllim specifik pėr ndėrtimin e lartė tė banesave pėr banim dhe objekteve komerciale nė Kosovė. Kompleksi i ndertesave tė para “Chelsea Point”nė Fushė Kosovė pothuaj se ka perfunduar , me tendecė tė fillimit tė ndertimit tė kompleksit tė ri tė ndertesave nė Prishtinė nė lagjen e ashtuquajtur “Te spitali”.
http://www.chelseapoint.net/al/aboutus

Dardania Company
Dardania Company me vizion tė qartė dhe traditė 14 vjeēare nė ndėrtime tashmė ėshtė e liēencuar pėr ndėrrmarrje tė specializuar nė ndėrtime dhe byro projektuese.
http://www.dardania-company.com

Euro Construction
Euro Construction ėshtė ndėrmarrje private e cila me vizionin dhe misionin e saj na mundėson tė jemi pronar tė banesave qe ofrojnė fleksibilitet, funksionalitet dhe mbi tė gjitha komoditet. Euro Construction ėshtė e licensuar pėr ndėrmarrje tė specializuar nė fushen e ndėrtimit dhe ofron njė asortiment tė gjėrė nė kėtė lami.
http://www.euctn.com

Exclusive Design Company
Exclusive Design Company ėshtė njė kompani projektuese ndėrtimore me seli kryesore nė Prishtinė. Aktivitetet kryesore te kompanisė pėrfshijnė ndėrtimet e larta dhe tė ulta, tregti dhe shėrbime te ndryshme.
http://www.exdc-ks.com

Margis Italia - Shkoder
Ndertesa rezidenciale per banim, zyra, dyqane, parking ...
http://www.margis-italia.com

Millenium Group
Me qender ne Tirane, Shqiperi, Millenium Group u themelua ne 2005 dhe perben nje emer te repektuar dhe ne plan te pare ne skenen e zhvillimit te prones ne Shqiperi. Pavaresisht eksperiences kohe shkurter, suksesi jone eshte ndertuar mbi nje vizion, persosmeri dhe perkushtim ambicioz.
http://www.millenniumgroup-al.com

Rubin Invest
Rubin Invest ka krijuar reputacion serioz dhe te qėndrueshėm si njėrat ndėr kompanitė mė tė suksesshme nė rajon, nė menaxhim te projekteve dhe proceseve te punės. Kompania tashme ka realizuar investime bukur tė mėdha tė cilat kapin shumė milionėshe e cila mban disa projekte duke pėrfshirė qendrat tregtare, qendra afaristo-banesore, disa fabrika, lagje rezidenciale, etj.
http://www.rubin-invest.com

Shoqeria "Luma - al" sh.p.k
Shoqeria "Luma - al" sh.p.k me seli ne Tirane e Kavaje, operon prej vitesh ne fushen e ndertimit dhe sherbimeve imobiliare. Gjithashtu edhe me disponibilitetin e nje agjensie turistike me po te njejtin emer "Luma- Al" organizon udhetime dhe ture.
http://www.luma-al.com/firma/index.html