Hotel Albatros
HOTELI "ALBATROS" (i kategoris A) gjindet mė pak se 1000 m larg qėndrės sė Ulqinit, tė qytetit me histori tė bujshme dhe traditė tė shkėlqyer, qyteti mė pitoresk dhe mė tėrheqės nė bregdetin e Adriatikut. Ulqini ėshtė rrekorder nė Mal tė Zi - 271 ditė me diell nė vit! Uji i ngrohtė (mbi 26°C) ju garanton sezonin e larjes qė zgjatė nga prilli deri nė nėntorė.
http://www.albatros-hotels.com/alb/

Hotel MEDITERAN RESORT
Hotel MEDITERAN RESORT ju ofron mysafirėve tanė dhoma tė renovuara , njė ndėrtesė tė madhe tė Recepcionit me mjedise pėr bankete pėr 300 persona, njė restaurant tė stilit familjar, barin me tarracė, TV sallėn dhe surpriza tjera, tė cilat i kemi pėrgatitur pėr ju, pėr t’a bėrė qėndrimin tuaj kėtu sa mė tė ngrohtė dhe sa mė tė kėndshėm.
http://www.hotel-mediteran.com

Hotel.al - Guidė hotelesh
Guidė hotelesh nė Ballkan, Evropė dhe Botė. Me hotel.al ju do te gjeni mė shumė se 500 hotele nė Ballkan dhe mė gjerė. Informacionet pėr hotelet nė hotel.al janė mė tė fundit!
http://www.hotel.al