Universiteti Zoja e Keshillit te Mire
Universiteti Katolik Tirane - Universiteti Zoja e Keshillit te Mire.
http://www.unizkm.edu.al

Universiteti Europian i Tiranёs
Universiteti Europian i Tiranёs (UET) u themelua prej njё grupi individёsh qё pёrbёhet nga akademikё, pedagogё (shqiptarё e tё huaj), gazetarё dhe menaxherё me eksperiencё, si nё sektorin publik ashtu edhe nё atё privat tё arsimit tё lartё. Kjo nismё s’u nxit vetёm prej kёrkesёs sё tregut, por edhe prej dёshirёs pёr tё ndёrtuar njё institucion arsimor cilёsor, qё ofron njё model edukimi alternativ e bashkёkohor, ndryshe nga modelet tradicionale ekzistuese, qё nuk u pёrgjigjen aspak kёrkesave tё tregut e tё kohёs ku jetojmё.
http://www.universitetieuropian.com

Universiteti Rezonanca
Si Universitet do tė bėjmė tė gjitha pėrpjekjet, qė nėpėrmjet bashkėpunimit me universitetet nacionale dhe ndėrkombėtare, tė arrijmė reputacionin e nevojshėm si Universiteti i parė privat mjekėsor, i cili do tė vazhdojė tė ofrojė, tė promovojė dhe tė zhvillojė programe dhe shėrbime kualitative, sipas standardeve ndėrkombėtare.
http://www.universiteti-rezonanca.com

Universiteti Marin Barleti
Ideja e krijimit tė njė universiteti nė mjediset e “Ballkan”, njė qendėr ēlodhjeje dhe argėtimi shumė e njohur pėr kryeqytetasit, ishte e vetė pronarit tė qendrės, z. Gafur Dudaj, dhe miqve tė tij. Pėr tė realizuar kėtė ide, nė tetor tė vitit 2004, me inisiativėn e z. Gafur u ngrit njė grup nismėtar, i pėrbėrė nga profesorė me pėrvojė tė gjatė nė arsimin e lartė.
http://www.umb.edu.al

Kolegji Universitar Tempulli
ARSIMI PROFESIONAL - shkolla e mesme e lartė, niveli i III-tė sipas ISCED-it. DEPARTAMENTI I INSTRUKTORĖVE TĖ VOZITJES - ky shkollim i takon nivelit tė IV-tė sipas ISCED-it dhe pėrfshin tė gjitha kategoritė e vozitjes. ARSIMI UNIVERSITAR - fakultetet qė ofrojnė studime trevjeēare nė lėmin e studimeve teknike, niveli i V-tė, sipas ISCED-it. SHĖRBIME PROFESIONALE TĖ CERTIFIKUARA NGA MASHT-i dhe MTPT-ja: Trajnimi pėr inspetues tė kontrollimit teknik tė automjeteve (tė gjitha vijat)
http://www.tempulli.org

Universiteti Evropian nė Kosovė
Universiteti Evropian nė Kosovė ėshtė anėtar i familjes sė universiteteve evropiane qė shtrihen nė 22 shtete evropiane. Organizon studime nė ciklin e parė (Bachelor) nė dhjetė departamente, studime nė ciklin e dytė (Master) nė dhjetė departamente, dhe studime tė doktoratės (PhD). Stafi akademik vije nga vendet e Bashkimit Evropian, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Kanadaja, dhe Australia.
http://www.euruni-ks.eu

Universiteti "LUARASI"
Universiteti "LUARASI" u themelua me Vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 611, datė 11.09.2003 (botuar nė Fletoren Zyrtare nr. 83/2003), si njė shkollė e lartė universitare me njė fakultet tė vetėm, Fakultetin e Drejtėsisė. Nje vit mė parė ishin bėrė tė gjitha pėrgatitjet e nevojshme: ishin siguruar kurrikulat, programet mėsimore, profesorati, tekstet, pajisjet dhe ishte gjetur ndėrtesa, nė Rrugėn "Avdi Kazani", Nr.1, Tiranė, ku ėshtė edhe sot.
http://www.luarasi-univ.edu.al

Universiteti Politeknik i Tiranės
Universiteti Politeknik i Tiranės ėshtė trashėguar nga Instituti Politeknik, i themeluar nė vitin 1951. Me vonė, nė 1957, te gjitha fakultetet e vendosura nė Institutin Politeknik u konvertuan nė Universitetin Shtetėror te Tiranės.
http://www.upt.al

Universiteti FAMA
Universiteti FAMA ėshtė themeluar nė vitin 2002 nė Prishtinė dhe synimi i kėtij institucioni ėshtė krijimi i njė identiteti tė veēantė me atė qė sot e kanė shumė universitete botėrore. I bazuar nė plan programet e universitetit tė Hardvardit, Arizonės dhe Oksfordit Universiteti FAMA ka plotėsuar tė gjitha kushtet pėr licencim.
http://www.universitetifama.eu

Universiteti Dardania
Universiteti Dardania ėshtė licencuar nga Ministria pėr Arsim, Shkencė dhe Teknologji sipas Vendimit nr. 898/02-1, si Institucion Privat pėr Arsim tė Lartė nė nivelin universitar dhe pasuniversitar.
http://www.universitetidardania.com

Shko tek faqja: 1 2 3